Sensata Technologies/Airpax LELBX111-36256-30-V
LELBX111-36256-30-V picture photo
Mfg. Part Number
LELBX111-36256-30-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
LELBX111-36256-30-V.pdf
Availability of LELBX111-36256-30-V
QUANTITY
LELBX111-36256-30-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LELBX111-36256-30-V
Internal Part NumberEIS-LELBX111-36256-30-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELBX111-36256-30-V
Related LinksLELBX111-, LELBX111-36256-30-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LELBX111-36256-30-V Details Description
Related parts for LELBX111-36256-30-V
SW KNOB ALT 3POS DPST BLACK 110V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A IPAK datasheet.pdf
CONN FFC TOP 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 15NS 208PQFP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
DIN-POWER SHELL HOUSING B20 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf