Murata Electronics North America LEN-5/25-D12
LEN-5/25-D12 picture photo
Mfg. Part Number
LEN-5/25-D12
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Non-Isolated 28A Eighth Brick DC/DC Converters
Datasheet Download
LEN-5/25-D12.pdf
Availability of LEN-5/25-D12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LEN-5/25-D12 Order Process
Ship out your order
Specifications of LEN-5/25-D12
Internal Part NumberEIS-LEN-5/25-D12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LEN-5/25-D12 today.
SeriesLEN-5/2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LEN-5/25-D12
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLEN-5/, LEN-5/25-D12 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LEN-5/25-D12 Details Description
Related parts for LEN-5/25-D12
DIODE MODULE 600V 1100A POWRBLOK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM SQUARE T/H datasheet.pdf
24308 38999 II 55302 SKT datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RP BKAE 60 SKT INS datasheet.pdf
STRAIN RELIEF BOW GREY datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT PLUG datasheet.pdf
26500 23#20 20#16 S BY PLUG LC datasheet.pdf
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 3.0 1.2UH datasheet.pdf