Murata Electronics North America LFB212G45BA1A220 2450MHZ
LFB212G45BA1A220 2450MHZ picture photo
Mfg. Part Number
LFB212G45BA1A220 2450MHZ
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFB212G45BA1A220 2450MHZ.pdf
Availability of LFB212G45BA1A220 2450MHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of LFB212G45BA1A220 2450MHZ, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. LFB212G45BA1A220 2450MHZ can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for LFB212G45BA1A220 2450MHZ, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
LFB212G45BA1A220 2450MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of LFB212G45BA1A220 2450MHZ
Internal Part NumberEIS-LFB212G45BA1A220 2450MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFB212G45BA1A220 2450MHZ today.
SeriesLFB212G45BA1A2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFB212G45BA1A220 2450MHZ
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLFB212G45BA1, LFB212G45BA1A220 2450MHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LFB212G45BA1A220 2450MHZ Details Description
Related parts for LFB212G45BA1A220 2450MHZ
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 15PSIA 1/4NPT 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
SATA TERM POWER CABLE RCPT CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 30"X12" ALUM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
EVAL BOARD SI5342 CLOCK GEN datasheet.pdf
CABLE-FLK10/OE/0 14/ 0 5M datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf