Laird Technologies - Signal Integrity Products LFB259128-000
LFB259128-000 picture photo
Mfg. Part Number
LFB259128-000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
FERRITE BEADCORE L/F EMI 12.83MM
Datasheet Download
LFB259128-000.pdf
Availability of LFB259128-000
QUANTITY
LFB259128-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFB259128-000
Internal Part NumberEIS-LFB259128-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
Series-
TypeRound
DesignSolid
Impedance62 Ohm
Test Frequency5MHz
MaterialLF
Inner Dimension0.505" Dia (12.83mm)
Outer Dimension1.020" Dia (25.91mm)
Length1.125" (28.58mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFB259128-000
LFB259128-000 Details Description
Related parts for LFB259128-000
CONN PLUG 60POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 240VAC ROCKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
FUSE CERM 2A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ8 IP68 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
SF-08KP010 datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
1.2 A, 20 V, 700 kHz/1.4 MHz, Nonsynchronous Step-Down Regulator IC datasheet.pdf