Littelfuse LFCL0250ZA1
LFCL0250ZA1 picture photo
Mfg. Part Number
LFCL0250ZA1
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
CABLE LIMITER 250MCM 600V AL
Datasheet Download
LFCL0250ZA1.pdf
Availability of LFCL0250ZA1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFCL0250ZA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFCL0250ZA1
Internal Part NumberEIS-LFCL0250ZA1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series-
Fuse Type-
Voltage - Rated600V
Current-
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension-
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFCL0250ZA1
Related LinksLFCL0, LFCL0250ZA1 Datasheet, Littelfuse Distributor
LFCL0250ZA1 Details Description
Related parts for LFCL0250ZA1
RES ARRAY 7 RES 68K OHM 8SIP datasheet.pdf
RACK ALUM 8X8.5X1.75 BLK datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PA MOD UMTS BAND2 10-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT SKT SLD datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
IC SBC CAN MINI HS 14HVSON datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf