Murata Electronics North America LFDF15N0039ACA049
LFDF15N0039ACA049 picture photo
Mfg. Part Number
LFDF15N0039ACA049
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFDF15N0039ACA049.pdf
Availability of LFDF15N0039ACA049
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFDF15N0039ACA049 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFDF15N0039ACA049
Internal Part NumberEIS-LFDF15N0039ACA049
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFDF15N0039ACA049 today.
SeriesLFDF15N003
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFDF15N0039ACA049
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLFDF15N0, LFDF15N0039ACA049 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LFDF15N0039ACA049 Details Description
Related parts for LFDF15N0039ACA049
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD323 datasheet.pdf
CONN SPLICE KNIFE PIDG 22-16AWG datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS STR .230" GOLD datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
IC PWR MGR EFUSE 6.5V 6SON datasheet.pdf