Lattice Semiconductor Corporation LFE2M50SE-6F672C
LFE2M50SE-6F672C picture photo
Mfg. Part Number
LFE2M50SE-6F672C
Brief Description
IC FPGA 372 I/O 672BGA
Datasheet Download
LFE2M50SE-6F672C.pdf
Availability of LFE2M50SE-6F672C
QUANTITY
LFE2M50SE-6F672C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE2M50SE-6F672C
Internal Part NumberEIS-LFE2M50SE-6F672C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
SeriesECP2M
Number of LABs/CLBs6000
Number of Logic Elements/Cells48000
Total RAM Bits4246528
Number of I/O372
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case672-BBGA
Supplier Device Package672-FPBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE2M50SE-6F672C
Related LinksLFE2M50S, LFE2M50SE-6F672C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE2M50SE-6F672C Details Description
Related parts for LFE2M50SE-6F672C
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 840MA 650 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH LEVER 20A SPDT .250 QC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf