Lattice Semiconductor Corporation LFE5U-25F-8BG381C
LFE5U-25F-8BG381C picture photo
Mfg. Part Number
LFE5U-25F-8BG381C
Brief Description
IC FPGA 24.3KLUTS 1.1V 381CABGA
Datasheet Download
LFE5U-25F-8BG381C.pdf
Availability of LFE5U-25F-8BG381C
QUANTITY
LFE5U-25F-8BG381C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE5U-25F-8BG381C
Internal Part NumberEIS-LFE5U-25F-8BG381C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileECP5 FPGA Family
Featured ProductECP5™ SERDES Enabled FPGA Family
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesECP5
Number of LABs/CLBs6000
Number of Logic Elements/Cells24000
Total RAM Bits1032192
Number of I/O197
Number of Gates-
Voltage - Supply1.045 V ~ 1.155 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case381-FBGA
Supplier Device Package381-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE5U-25F-8BG381C
Related LinksLFE5U-25, LFE5U-25F-8BG381C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE5U-25F-8BG381C Details Description
Related parts for LFE5U-25F-8BG381C
RES 22K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW WARBLE datasheet.pdf
CONN M12 5POS SOCKET datasheet.pdf
RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 200POS .050 SMD datasheet.pdf