Littelfuse LFH256003C
LFH256003C picture photo
Mfg. Part Number
LFH256003C
Brief Description
FUSE BLOCK CART 250V 600A DIN
Datasheet Download
LFH256003C.pdf
Availability of LFH256003C
QUANTITY
LFH256003C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFH256003C
Internal Part NumberEIS-LFH256003C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesLF
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass H5, Class K5, Class R
Fuse Size-
Number of Circuits3
Voltage250V
Current Rating600A
Mounting TypeDIN Rail
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFH256003C
Related LinksLFH25, LFH256003C Datasheet, Littelfuse Distributor
LFH256003C Details Description
Related parts for LFH256003C
PC BOARD UNCLAD 100X160MM FR4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 12.352MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC AFE 16CELL BATTERY TQFP datasheet.pdf
RES 80.16 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf