Murata Electronics North America LFSC25N28B0918BAH-971
LFSC25N28B0918BAH-971 picture photo
Mfg. Part Number
LFSC25N28B0918BAH-971
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFSC25N28B0918BAH-971.pdf
Availability of LFSC25N28B0918BAH-971
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFSC25N28B0918BAH-971 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFSC25N28B0918BAH-971
Internal Part NumberEIS-LFSC25N28B0918BAH-971
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFSC25N28B0918BAH-971 today.
SeriesLFSC25N28B09
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1210
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFSC25N28B0918BAH-971
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFSC25N28B0918BAH-971 Details Description
Related parts for LFSC25N28B0918BAH-971
IC REG LDO 2.8V 35MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
KIT DEV QUICK START ADUC7020 datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 8.06M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE MINI 32V 15A datasheet.pdf