Murata Electronics North America LFSC25N28B0918BAH-971
LFSC25N28B0918BAH-971 picture photo
Mfg. Part Number
LFSC25N28B0918BAH-971
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFSC25N28B0918BAH-971.pdf
Availability of LFSC25N28B0918BAH-971
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFSC25N28B0918BAH-971 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFSC25N28B0918BAH-971
Internal Part NumberEIS-LFSC25N28B0918BAH-971
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFSC25N28B0918BAH-971 today.
SeriesLFSC25N28B09
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1210
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFSC25N28B0918BAH-971
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFSC25N28B0918BAH-971 Details Description
Related parts for LFSC25N28B0918BAH-971
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT SCREW MNT 5/8" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
SENSOR PRESSUR 1-5V 0-145PSI NPN datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 29.5MM RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf