Lattice Semiconductor Corporation LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I picture photo
Mfg. Part Number
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 476 I/O 1020BGA
Datasheet Download
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I.pdf
Availability of LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I Order Process
Ship out your order
Specifications of LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Internal Part NumberEIS-LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Feb/2010
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSCM
Number of LABs/CLBs6250
Number of Logic Elements/Cells25000
Total RAM Bits1966080
Number of I/O476
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case1020-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1020-OFCBGA (33x33)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I Details Description
Related parts for LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 9V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 110V datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14TSSOP datasheet.pdf
27P MTA100 CONN ASSY NATL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 10MM datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 80VQFP datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.08A 175 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" R/A TIN datasheet.pdf