Lattice Semiconductor Corporation LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C
LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C picture photo
Mfg. Part Number
LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C
Brief Description
IC FPGA 476 I/O 1020BGA
Datasheet Download
LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C.pdf
Availability of LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C
QUANTITY
LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C
Internal Part NumberEIS-LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSCM
Number of LABs/CLBs6250
Number of Logic Elements/Cells25000
Total RAM Bits1966080
Number of I/O476
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1020-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1020-OFcBGA Rev 2 (33x33)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C
LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C Details Description
Related parts for LFSCM3GA25EP1-5FFAN1020C
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC14S/AE14M/HKC14S datasheet.pdf
NEEDLE NOSE TONER/DUST NOZZLE S datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 15ppm 8pF 120 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 8A 8.3 MOHM SMD datasheet.pdf
FAN CLIMATE CONTROL 230V 169CFM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 525V 6A DPAK-3 datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf