Murata Electronics North America LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P
LFSL20N16B0847BAH-979   1206-8P picture photo
Mfg. Part Number
LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P.pdf
Availability of LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P
QUANTITY
LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P Order Process
Ship out your order
Specifications of LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P
Internal Part NumberEIS-LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P today.
SeriesLFSL20N16B0847BAH-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P Details Description
Related parts for LFSL20N16B0847BAH-979 1206-8P
IC SNAPHAT BATTERY 48MAH 28-SOIC datasheet.pdf
GDT 1500V 500V THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 3/4W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 80MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf