Lattice Semiconductor Corporation LFXP15C-3FN484I
LFXP15C-3FN484I picture photo
Mfg. Part Number
LFXP15C-3FN484I
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484BGA
Datasheet Download
LFXP15C-3FN484I.pdf
Availability of LFXP15C-3FN484I
QUANTITY
LFXP15C-3FN484I Order Process
Ship out your order
Specifications of LFXP15C-3FN484I
Internal Part NumberEIS-LFXP15C-3FN484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Total RAM Bits331776
Number of I/O300
Number of Gates-
Voltage - Supply1.71 V ~ 3.465 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFXP15C-3FN484I
Related LinksLFXP15C, LFXP15C-3FN484I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFXP15C-3FN484I Details Description
Related parts for LFXP15C-3FN484I
SENSOR 3000PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 15MM 5.94" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC REG LDO 5.5V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
SL 156 HSG (BLUE) datasheet.pdf
ER 6C 6#16S SKT PLUG datasheet.pdf
400 MHz to 6 GHz Quadrature Demodulator IC datasheet.pdf