Lattice Semiconductor Corporation LFXP2-30E-6F484I
LFXP2-30E-6F484I picture photo
Mfg. Part Number
LFXP2-30E-6F484I
Brief Description
IC FPGA 363 I/O 484BGA
Datasheet Download
LFXP2-30E-6F484I.pdf
Availability of LFXP2-30E-6F484I
QUANTITY
LFXP2-30E-6F484I Order Process
Ship out your order
Specifications of LFXP2-30E-6F484I
Internal Part NumberEIS-LFXP2-30E-6F484I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesXP2
Number of LABs/CLBs3625
Number of Logic Elements/Cells29000
Total RAM Bits396288
Number of I/O363
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFXP2-30E-6F484I
Related LinksLFXP2-30, LFXP2-30E-6F484I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFXP2-30E-6F484I Details Description
Related parts for LFXP2-30E-6F484I
IDC CABLE - CSC26G/AE26M/CCE26G datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V MINI3 datasheet.pdf
PCB COPPER CLAD POS 3X4.5"2 SIDE datasheet.pdf
INTERFACE CBL ELCO FEMALE LEFT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BCK SPLIT RAIL ADJ 10MSOP datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 12 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf