TDK Corporation LGJ12565TS-471MR70-H
LGJ12565TS-471MR70-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12565TS-471MR70-H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470UH 750MA 770 MOHM
Datasheet Download
LGJ12565TS-471MR70-H.pdf
Availability of LGJ12565TS-471MR70-H
QUANTITY
LGJ12565TS-471MR70-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12565TS-471MR70-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12565TS-471MR70-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLGJ Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLGJ12565TS-H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)770 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12565TS-471MR70-H
Related LinksLGJ12565TS, LGJ12565TS-471MR70-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12565TS-471MR70-H Details Description
Related parts for LGJ12565TS-471MR70-H
CONN BACKSHELL DB9 PLASTIC datasheet.pdf
TERM RING NON INS 26-22AWG #10 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV 1.25A 8DIP datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 28BIT SOT802-1 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 9A HS N-INV 8-SOIJ datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 338MW SC59 datasheet.pdf
HEAT SHRINK CAP FOR SPLICE datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE 1BAR SMT datasheet.pdf
RES 357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf