TDK Corporation LGJ12575TS-331M1R0-H
LGJ12575TS-331M1R0-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12575TS-331M1R0-H
Brief Description
FIXED IND 330UH 1.1A 340 MOHM
Datasheet Download
LGJ12575TS-331M1R0-H.pdf
Availability of LGJ12575TS-331M1R0-H
QUANTITY
LGJ12575TS-331M1R0-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12575TS-331M1R0-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12575TS-331M1R0-H
FamilyFixed Inductors
SeriesLGJ12575TS-H
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12575TS-331M1R0-H
Related LinksLGJ12575TS, LGJ12575TS-331M1R0-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12575TS-331M1R0-H Details Description
Related parts for LGJ12575TS-331M1R0-H
3.3MH V SERIES LINE FILTER datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 68K OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DFN-6 STENCIL datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SOD-123 datasheet.pdf
BATTERY CHARGER, 220V UK datasheet.pdf