Murata Electronics North America LGR971KL1020R18
LGR971KL1020R18 picture photo
Mfg. Part Number
LGR971KL1020R18
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LGR971KL1020R18.pdf
Availability of LGR971KL1020R18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LGR971KL1020R18 Order Process
Ship out your order
Specifications of LGR971KL1020R18
Internal Part NumberEIS-LGR971KL1020R18
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LGR971KL1020R18 today.
SeriesLGR971KL1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeNULL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LGR971KL1020R18
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLGR971K, LGR971KL1020R18 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LGR971KL1020R18 Details Description
Related parts for LGR971KL1020R18
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OVP OCP HV 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
LED XPC 485NM BLUE 30.6LM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 6A DO4 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf