Littelfuse LH25060PC
LH25060PC picture photo
Mfg. Part Number
LH25060PC
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FUSE BLOCK COVER ACS 60A 250V
Datasheet Download
LH25060PC.pdf
Availability of LH25060PC
QUANTITY
LH25060PC Order Process
Ship out your order
Specifications of LH25060PC
Internal Part NumberEIS-LH25060PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeCap (Cover)
For Use With/Related ProductsFuseholder; LH25060, LR25060
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LH25060PC
Related LinksLH25, LH25060PC Datasheet, Littelfuse Distributor
LH25060PC Details Description
Related parts for LH25060PC
CONN PLUG 2POS W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 8BIT PAR 1MSPS 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
AC/DC ADAPTER datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 100POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 14POS SMD datasheet.pdf