Taiyo Yuden LHL08TB332J
LHL08TB332J picture photo
Mfg. Part Number
LHL08TB332J
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 140MA 8.5 OHM TH
Datasheet Download
LHL08TB332J.pdf
Availability of LHL08TB332J
QUANTITY
LHL08TB332J Order Process
Ship out your order
Specifications of LHL08TB332J
Internal Part NumberEIS-LHL08TB332J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesLH
PackagingTray
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3mH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.5 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant850kHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHL08TB332J
Related LinksLHL08, LHL08TB332J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LHL08TB332J Details Description
Related parts for LHL08TB332J
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MALE TERM 16-14AWG GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf