Taiyo Yuden LHL10TB333J
LHL10TB333J picture photo
Mfg. Part Number
LHL10TB333J
Brief Description
FIXED IND 33MH 560MA 76 OHM TH
Datasheet Download
LHL10TB333J.pdf
Availability of LHL10TB333J
QUANTITY
LHL10TB333J Order Process
Ship out your order
Specifications of LHL10TB333J
Internal Part NumberEIS-LHL10TB333J
SeriesLH
PackagingTray
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33mH
Tolerance±5%
Current Rating560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)76 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant140kHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHL10TB333J
Related LinksLHL10, LHL10TB333J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LHL10TB333J Details Description
Related parts for LHL10TB333J
CABLE PROGRAMMER FLASH LINK datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MONO NON-LIN 28PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16MINIQFN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT SMD AU datasheet.pdf
RES 6K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf