Taiyo Yuden LHLZ06NB330K
LHLZ06NB330K picture photo
Mfg. Part Number
LHLZ06NB330K
Brief Description
FIXED IND 33UH 920MA 280 MOHM TH
Datasheet Download
LHLZ06NB330K.pdf
Availability of LHLZ06NB330K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LHLZ06NB330K Order Process
Ship out your order
Specifications of LHLZ06NB330K
Internal Part NumberEIS-LHLZ06NB330K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesLH
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating920mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant8.2MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHLZ06NB330K
Related LinksLHLZ06, LHLZ06NB330K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LHLZ06NB330K Details Description
Related parts for LHLZ06NB330K
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC CONTROLLER INTERFACE 132-PQFP datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-1M PREWIRED datasheet.pdf
LEVER SPRNG LEAF FOR LIMT SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
INDICATOR LED datasheet.pdf
2.5 WTB WAFER ASSY RA W/KINK datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 52MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf