Littelfuse LJCA025.X
LJCA025.X picture photo
Mfg. Part Number
LJCA025.X
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 25A 32VAC/VDC
Datasheet Download
LJCA025.X.pdf
Availability of LJCA025.X
QUANTITY
LJCA025.X Order Process
Ship out your order
Specifications of LJCA025.X
Internal Part NumberEIS-LJCA025.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesJCASE®
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating25A
Voltage Rating - AC32V
Voltage Rating - DC32V
Response TimeSlow
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-
ColorClear
Size / Dimension0.571" L x 0.472" W x 0.630" H (14.50mm x 12.00mm x 16.00mm)
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJCA025.X
Related LinksLJCA, LJCA025.X Datasheet, Littelfuse Distributor
LJCA025.X Details Description
Related parts for LJCA025.X
RELAY SOCKET DPDT PCB MT MK datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 650MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
CONN CPC RCPT 14POS datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 4-4 WHITE 14' datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
PAC-CTLX-HE20-V5 CBL ASSY datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE PIN datasheet.pdf