Littelfuse LJCA030.X
LJCA030.X picture photo
Mfg. Part Number
LJCA030.X
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 30A 32VAC/VDC
Datasheet Download
LJCA030.X.pdf
Availability of LJCA030.X
QUANTITY
LJCA030.X Order Process
Ship out your order
Specifications of LJCA030.X
Internal Part NumberEIS-LJCA030.X
Fuse TypeAutomotive
Current Rating30A
Operating Temperature-
ColorPink
Size / Dimension0.571" L x 0.472" W x 0.630" H (14.50mm x 12.00mm x 16.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJCA030.X
Related LinksLJCA, LJCA030.X Datasheet, Littelfuse Distributor
LJCA030.X Details Description
Related parts for LJCA030.X
SLIT .5MM INSERT TYPE FOR E3S-CT datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS W/SKT INLINE R/A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC ROCKER datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf