Amphenol Aerospace Operations LJT00RE15-18P
LJT00RE15-18P picture photo
Mfg. Part Number
LJT00RE15-18P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
LJT00RE15-18P.pdf
Availability of LJT00RE15-18P
QUANTITY
LJT00RE15-18P Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT00RE15-18P
Internal Part NumberEIS-LJT00RE15-18P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT00RE15-18P
Related LinksLJT00R, LJT00RE15-18P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT00RE15-18P Details Description
Related parts for LJT00RE15-18P
IC ADC 12BIT 3.0MSPS 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC CLK SYNTH/JITTER CLEANR 32QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HSD 5X25 MALE PRESS IN MODULE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-160V 0-2.6A datasheet.pdf
DIODE INPUT 20A D2PAK datasheet.pdf
SHEAR datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 30W datasheet.pdf