Amphenol Aerospace Operations LJT00RE25-61P
LJT00RE25-61P picture photo
Mfg. Part Number
LJT00RE25-61P
Brief Description
LJT 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
LJT00RE25-61P.pdf
Availability of LJT00RE25-61P
QUANTITY
LJT00RE25-61P Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT00RE25-61P
Internal Part NumberEIS-LJT00RE25-61P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT00RE25-61P
Related LinksLJT00R, LJT00RE25-61P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT00RE25-61P Details Description
Related parts for LJT00RE25-61P
Connector Receptacle 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BUFFER/SPLITTER LO 20-TQFN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf