Amphenol Aerospace Operations LJT00RT-15-19S-014
LJT00RT-15-19S-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT00RT-15-19S-014
Brief Description
LJT 19C 19#20 SKT RECP
Datasheet Download
LJT00RT-15-19S-014.pdf
Availability of LJT00RT-15-19S-014
QUANTITY
LJT00RT-15-19S-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT00RT-15-19S-014
Internal Part NumberEIS-LJT00RT-15-19S-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT00RT-15-19S-014
Related LinksLJT00RT-1, LJT00RT-15-19S-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT00RT-15-19S-014 Details Description
Related parts for LJT00RT-15-19S-014
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.72KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A MALE 3POS SGL-END 4M datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf