Amphenol Aerospace Operations LJT00RT-15-97P-014
LJT00RT-15-97P-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT00RT-15-97P-014
Brief Description
LJT 12C 8#20 4#12 PIN RECP
Datasheet Download
LJT00RT-15-97P-014.pdf
Availability of LJT00RT-15-97P-014
QUANTITY
LJT00RT-15-97P-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT00RT-15-97P-014
Internal Part NumberEIS-LJT00RT-15-97P-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT00RT-15-97P-014
Related LinksLJT00RT-1, LJT00RT-15-97P-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT00RT-15-97P-014 Details Description
Related parts for LJT00RT-15-97P-014
FIXED IND 15UH 2A 53 MOHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 360 OHM 1506 datasheet.pdf
TIMER MULTI FNCTN MLT RANGE DIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 220UH SMD datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf