Amphenol Aerospace Operations LJT00RT-17-25P-014
LJT00RT-17-25P-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT00RT-17-25P-014
Brief Description
LJT 24C 22#22D 2#8(COAX) PIN
Datasheet Download
LJT00RT-17-25P-014.pdf
Availability of LJT00RT-17-25P-014
QUANTITY
LJT00RT-17-25P-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT00RT-17-25P-014
Internal Part NumberEIS-LJT00RT-17-25P-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT00RT-17-25P-014
Related LinksLJT00RT-1, LJT00RT-17-25P-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT00RT-17-25P-014 Details Description
Related parts for LJT00RT-17-25P-014
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
CORD GFCI AUTO 20A 240VAC 2' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 16POS SINGLE datasheet.pdf
SOCKET ADAPT SOIC-W TO 14DIP 0.3 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP 15 UF 20% 35 V datasheet.pdf