Amphenol Aerospace Operations LJT00RT-23-53S-023
LJT00RT-23-53S-023 picture photo
Mfg. Part Number
LJT00RT-23-53S-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 53C 53#20 SKT RECP
Datasheet Download
LJT00RT-23-53S-023.pdf
Availability of LJT00RT-23-53S-023
QUANTITY
LJT00RT-23-53S-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT00RT-23-53S-023
Internal Part NumberEIS-LJT00RT-23-53S-023
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT00RT-23-53S-023
Related LinksLJT00RT-2, LJT00RT-23-53S-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT00RT-23-53S-023 Details Description
Related parts for LJT00RT-23-53S-023
SWITCH DIP 2POS TOP ACT GULLEAD datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 60SEC 28-TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 15VC SOT363-6 datasheet.pdf
CABL SMA QC PLUG-PLUG RG142B 36" datasheet.pdf
END COVER BLUE datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12MHZ 40DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 23A 8VSON datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
BALUN-BPF 1:2 2.6GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf