Amphenol Aerospace Operations LJT02RE-15-18S-014
LJT02RE-15-18S-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT02RE-15-18S-014
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 18C 18#20 SKT WALL RECP
Datasheet Download
LJT02RE-15-18S-014.pdf
Availability of LJT02RE-15-18S-014
QUANTITY
LJT02RE-15-18S-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT02RE-15-18S-014
Internal Part NumberEIS-LJT02RE-15-18S-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT02RE-15-18S-014
Related LinksLJT02RE-1, LJT02RE-15-18S-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT02RE-15-18S-014 Details Description
Related parts for LJT02RE-15-18S-014
RELAY OPTO DC 400V 0.6A 4-SIP datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS SNGL GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT COAX SKT SLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf