Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-19-11SA-014
LJT06RE-19-11SA-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-19-11SA-014
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 11C 11#16 SKT PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-19-11SA-014.pdf
Availability of LJT06RE-19-11SA-014
QUANTITY
LJT06RE-19-11SA-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-19-11SA-014
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-19-11SA-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-19-11SA-014
Related LinksLJT06RE-1, LJT06RE-19-11SA-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-19-11SA-014 Details Description
Related parts for LJT06RE-19-11SA-014
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-SSOP datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES ZERO OHM 0606 datasheet.pdf
LED RED/YLW-GRN 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CABLE 19POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
DSUB 50 M CRIMP G ZINC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 432K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf