Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-25-61P-014
LJT06RE-25-61P-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-25-61P-014
Brief Description
LJT 61C 61#20 PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-25-61P-014.pdf
Availability of LJT06RE-25-61P-014
QUANTITY
LJT06RE-25-61P-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-25-61P-014
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-25-61P-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-25-61P-014
Related LinksLJT06RE-2, LJT06RE-25-61P-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-25-61P-014 Details Description
Related parts for LJT06RE-25-61P-014
ACCY RELAY SOCKET FOR JW1 SER PC datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F 75 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR 5MM HORZ SPDT 5V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 1206 datasheet.pdf