Amphenol Aerospace Operations LJTPQ00RE-25-29P-386
LJTPQ00RE-25-29P-386 picture photo
Mfg. Part Number
LJTPQ00RE-25-29P-386
Brief Description
LJT 29C 29#16 PIN RECP
Datasheet Download
LJTPQ00RE-25-29P-386.pdf
Availability of LJTPQ00RE-25-29P-386
QUANTITY
LJTPQ00RE-25-29P-386 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJTPQ00RE-25-29P-386
Internal Part NumberEIS-LJTPQ00RE-25-29P-386
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJTPQ00RE-25-29P-386
Related LinksLJTPQ00RE-, LJTPQ00RE-25-29P-386 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJTPQ00RE-25-29P-386 Details Description
Related parts for LJTPQ00RE-25-29P-386
RELAY SSR 120VAC 8A ZC 4-SIP datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 7POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER 2A 12-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CABLE 10COND 26AWG SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf