Amphenol Aerospace Operations LJTPQ00RT-13-98S-014
LJTPQ00RT-13-98S-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJTPQ00RT-13-98S-014
Brief Description
LJT 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
LJTPQ00RT-13-98S-014.pdf
Availability of LJTPQ00RT-13-98S-014
QUANTITY
LJTPQ00RT-13-98S-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJTPQ00RT-13-98S-014
Internal Part NumberEIS-LJTPQ00RT-13-98S-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJTPQ00RT-13-98S-014
Related LinksLJTPQ00RT-, LJTPQ00RT-13-98S-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJTPQ00RT-13-98S-014 Details Description
Related parts for LJTPQ00RT-13-98S-014
TERM BLOCK HDR 14POS 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-16AWG #8 datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS STR datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 4.1A 16.4 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf