Taiyo Yuden LK1608R22M-T
LK1608R22M-T picture photo
Mfg. Part Number
LK1608R22M-T
Brief Description
FIXED IND 220NH 100MA 550 MOHM
Datasheet Download
LK1608R22M-T.pdf
Availability of LK1608R22M-T
QUANTITY
LK1608R22M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LK1608R22M-T
Internal Part NumberEIS-LK1608R22M-T
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant150MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK1608R22M-T
Related LinksLK1608, LK1608R22M-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LK1608R22M-T Details Description
Related parts for LK1608R22M-T
CAP ALUM 4700UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC ADC 11BIT 105MSPS SAMPL 48QFN datasheet.pdf
RES MO 1W 402 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT STARTER XBEE PRO 900MHZ datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 16BIT 3.3V 40QVSOP datasheet.pdf
CABLE N FML-BNC ML datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBJ datasheet.pdf