Taiyo Yuden LK2125R15K-T
LK2125R15K-T picture photo
Mfg. Part Number
LK2125R15K-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 270MA 200 MOHM
Datasheet Download
LK2125R15K-T.pdf
Availability of LK2125R15K-T
QUANTITY
LK2125R15K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LK2125R15K-T
Internal Part NumberEIS-LK2125R15K-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance150nH
Tolerance±10%
Current Rating270mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant200MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK2125R15K-T
Related LinksLK2125, LK2125R15K-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LK2125R15K-T Details Description
Related parts for LK2125R15K-T
IC REG BOOST 5V 2A 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110K OHM 1206 datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-MTRJ datasheet.pdf
CBL 14POS .5MM JMPR TYPE A 1.18" datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 740MA 540 MOHM datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 6.5A 33 MOHM TH datasheet.pdf