Murata Electronics North America LL0508-020X7R104M10
LL0508-020X7R104M10 picture photo
Mfg. Part Number
LL0508-020X7R104M10
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LL0508-020X7R104M10.pdf
Availability of LL0508-020X7R104M10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LL0508-020X7R104M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of LL0508-020X7R104M10
Internal Part NumberEIS-LL0508-020X7R104M10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LL0508-020X7R104M10 today.
SeriesLL0508-020X
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LL0508-020X7R104M10
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLL0508-02, LL0508-020X7R104M10 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LL0508-020X7R104M10 Details Description
Related parts for LL0508-020X7R104M10
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC Z8 512 BYTE OTP 8MHZ 18-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 1A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
TXRX 868MHZ 3V TTL 5MW RS232 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING GRAY datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SNT6A datasheet.pdf