Murata Electronics North America LLA219R71A334MA01L
LLA219R71A334MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLA219R71A334MA01L
Brief Description
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
LLA219R71A334MA01L.pdf
Availability of LLA219R71A334MA01L
QUANTITY
LLA219R71A334MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA219R71A334MA01L
Internal Part NumberEIS-LLA219R71A334MA01L
Standard Package10
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA219R71A334MA01L
Related LinksLLA219R71, LLA219R71A334MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA219R71A334MA01L Details Description
Related parts for LLA219R71A334MA01L
ROUND SPACER #6 NYLON 5/8" datasheet.pdf
CONN LONG EJECTOR LATCH FOR MHDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ANT WIRELESS UHF 460-470MHZ 107" datasheet.pdf
WHIP MC CTP 132-174MHZ datasheet.pdf
WIRING BRIDGE FOR MODULES datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 96"L X 12"W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT PINS datasheet.pdf