Murata Electronics North America LLA219R71E473MA01L
LLA219R71E473MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLA219R71E473MA01L
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
LLA219R71E473MA01L.pdf
Availability of LLA219R71E473MA01L
QUANTITY
LLA219R71E473MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA219R71E473MA01L
Internal Part NumberEIS-LLA219R71E473MA01L
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)