Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01B-25-C1-R0
ATS-01B-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01B-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-01B-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-01B-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-01B-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01B-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01B-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01B-25-C1-R0
Related LinksATS-01B-, ATS-01B-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01B-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-01B-25-C1-R0
INSULATOR FOR BU-11 SERIES BLACK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 8.5A IPAK datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
PUSH ROD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 16SO datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf