Murata Electronics North America LLA315R71A684MA14L
LLA315R71A684MA14L picture photo
Mfg. Part Number
LLA315R71A684MA14L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 1206
Datasheet Download
LLA315R71A684MA14L.pdf
Availability of LLA315R71A684MA14L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLA315R71A684MA14L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA315R71A684MA14L
Internal Part NumberEIS-LLA315R71A684MA14L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA315R71A684MA14L
Related LinksLLA315R71, LLA315R71A684MA14L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA315R71A684MA14L Details Description
Related parts for LLA315R71A684MA14L
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 50KHZ 10UMAX datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 5A TO263AB datasheet.pdf
OSC XO 55.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONN IDC 13POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
STRIP UNMARK 16 STD datasheet.pdf
CHISEL LONG REACH 60 1.78MM datasheet.pdf