Murata Electronics North America LLL185R71C223MA11L
LLL185R71C223MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLL185R71C223MA11L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0306
Datasheet Download
LLL185R71C223MA11L.pdf
Availability of LLL185R71C223MA11L
QUANTITY
LLL185R71C223MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL185R71C223MA11L
Internal Part NumberEIS-LLL185R71C223MA11L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0306 (0816 Metric)
Size / Dimension0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL185R71C223MA11L
Related LinksLLL185R71, LLL185R71C223MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL185R71C223MA11L Details Description
Related parts for LLL185R71C223MA11L
IC ADC 3 1/2DGT LED DVR 44-MQFP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
IC OCT TRANSP LATCH INV 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 59MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf