Murata Electronics North America LLL185R71C683MA01L
LLL185R71C683MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL185R71C683MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0306
Datasheet Download
LLL185R71C683MA01L.pdf
Availability of LLL185R71C683MA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLL185R71C683MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL185R71C683MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL185R71C683MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0306 (0816 Metric)
Size / Dimension0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL185R71C683MA01L
Related LinksLLL185R71, LLL185R71C683MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL185R71C683MA01L Details Description
Related parts for LLL185R71C683MA01L
CONN HEADER 28POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
F3SJ-A0245P20-01TS datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf