Murata Electronics North America LLL185R71H222MA01L
LLL185R71H222MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL185R71H222MA01L
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0306
Datasheet Download
LLL185R71H222MA01L.pdf
Availability of LLL185R71H222MA01L
QUANTITY
LLL185R71H222MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL185R71H222MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL185R71H222MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package4,000
SeriesLLL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0306 (0816 Metric)
Size / Dimension0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL185R71H222MA01L
Related LinksLLL185R71, LLL185R71H222MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL185R71H222MA01L Details Description
Related parts for LLL185R71H222MA01L
RES SMD 511K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
IC LOAD SHARE CTRLR ADV 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf