Murata Electronics North America LLL317R71H223MA01L
LLL317R71H223MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL317R71H223MA01L
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0612
Datasheet Download
LLL317R71H223MA01L.pdf
Availability of LLL317R71H223MA01L
QUANTITY
LLL317R71H223MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL317R71H223MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL317R71H223MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package4,000
SeriesLLL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL317R71H223MA01L
Related LinksLLL317R71, LLL317R71H223MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL317R71H223MA01L Details Description
Related parts for LLL317R71H223MA01L
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf