Murata Electronics North America LLM215R70J334MA11L
LLM215R70J334MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLM215R70J334MA11L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 6.3V X7R 0805
Datasheet Download
LLM215R70J334MA11L.pdf
Availability of LLM215R70J334MA11L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLM215R70J334MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM215R70J334MA11L
Internal Part NumberEIS-LLM215R70J334MA11L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM215R70J334MA11L
Related LinksLLM215R70, LLM215R70J334MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM215R70J334MA11L Details Description
Related parts for LLM215R70J334MA11L
BATTRAX PROTECT SNGL 500A DO-214 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 120KBPS SD 16-SSOP datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 40V 120MA 4SSOP datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
VARISTOR 212V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 321MA 1.8 OHM datasheet.pdf
225MM PUSHBUTTON ILLUM AMBER datasheet.pdf