Murata Electronics North America LLM215R71C473MA11L
LLM215R71C473MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLM215R71C473MA11L
Brief Description
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
LLM215R71C473MA11L.pdf
Availability of LLM215R71C473MA11L
QUANTITY
LLM215R71C473MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM215R71C473MA11L
Internal Part NumberEIS-LLM215R71C473MA11L
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM215R71C473MA11L
Related LinksLLM215R71, LLM215R71C473MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM215R71C473MA11L Details Description
Related parts for LLM215R71C473MA11L
CONN HOUSING 6POS .156 TIN datasheet.pdf
SWITCH CROSS ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 30V CHA MNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf