Murata Electronics North America LLM219R71C224MA01L
LLM219R71C224MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLM219R71C224MA01L
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
LLM219R71C224MA01L.pdf
Availability of LLM219R71C224MA01L
QUANTITY
LLM219R71C224MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM219R71C224MA01L
Internal Part NumberEIS-LLM219R71C224MA01L
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM219R71C224MA01L
Related LinksLLM219R71, LLM219R71C224MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM219R71C224MA01L Details Description
Related parts for LLM219R71C224MA01L
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
METRAL 2000 SIGSHR 8ROW PF XASSY datasheet.pdf
SWITCH TEMP 50C SPST 1A 28V TO-5 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 8POS datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf